Dodatki do Firefoxa

. czwartek, 8 lipca 2010
 • Agregar a Technorati
 • Agregar a Del.icio.us
 • Agregar a DiggIt!
 • Agregar a Yahoo!
 • Agregar a Google
 • Agregar a Meneame
 • Agregar a Furl
 • Agregar a Reddit
 • Agregar a Magnolia
 • Agregar a Blinklist
 • Agregar a Blogmarks

Oto moja skromna lista dodatków do Firefoxa przydatnych przy przeglądaniu grafik i for graficznych (choć nie tylko ;)). Autopager, Save images in folder, EasyDragToGo i Lazarus to mus dla każdego, chyba, że istnieją lepsze tego wersje. Jeśli tak, to chętnie je poznam :)

Autopager i Cooliris.

Cooliris działa z wieloma stronkami (google, deviantart), ale ma taką wadę, że nie współpracuje z zakładkami (trzeba przybliżyć obrazek, kliknąć na link, program się minimalizuje i dopiero można coś zdziałać na tym obrazku, np zapisać). Nadaje się do przeglądania i nic więcej. Do tego rzuca czar spowolnienie komputera raz na kilka minut. Trochę inny jest Autopager. To nie jest żaden dodatkowy program. Nie służy do przeglądania galerii i często może okazać się nieprzydatny, ale jeśli gdzieś jest na stronie przejście do kolejnych podstron, to Autopager automatycznie ładuje kolejne strony, gdy tylko zbliżymy się do końcówki strony (przeglądanie długiego wątku na forum w jednej zakładce to czysty luksus). Jeśli ktoś przegląda częściej fora niż różne gelariopodobne twory, to Autopager będzie bezkonkurencyjny. Do tego muszę dodać, że Cooliris strasznie zamula komputer Z Google images też radzi sobie lepiej niż Cooliris.


Save Images in folder.

Ten dodatek byłby idealny, gdyby nie to, że na wielu stronach nie działa (nie łapie np załączników na forach). Dodaje to dodatkową opcję w menu do którego możemy dodać foldery, do których prześle nam od razu zapisywany obrazek.

Image Toolbar.

Tam, gdzie wcześniejszy dodatek nie domaga, tam używam Image Toolbar. Niewiele daje poza szybszym zapisywaniem plików (zamiast klikania prawym mamy menu w rogu obrazka). Szału nie robi, ale działa :) choć też nie zawsze.

Save Images.

Tam, gdzie zawodzi Image Toolbar, tam do działania wchodzi Save Images. Program trochę przebajerowany, a dla mnie liczy się prostota (pewnie dlatego wciąż używam go jako ostateczności).

AddToPicasa.

Umożliwia przesyłanie zdjęć od razu do Picasy, a że Picasa rządzi po całej linii (szczególnie, że program Picasa świetnie współpracuje z nią, co zaoszczędza sporo czasu podczas wrzucania obrazków) to i przydatność dodatków doń się zwiększa. Ten przydaje się czasami, gdy chce się wrzucić jakiś obrazek bez zapisywania go na dysku. Niby detal, a sporo nerwów mi oszczędził.

EasyDragToGo

W połączeniu z wyszukiwarkami w Firefoxie (kiedyś do tego potrzebna była osobna instalacja:D) można z niego zrobić idealne wsparcie przy zagranicznych tekstach. Wystarczy dodać to przesunięcia w lewo wyszukiwanie w takim ling.pl, aby każdy wyraz, który zaznaczymy i przesuniemy w lewo otwierał się w nowym oknie jako wyszukany w ling.pl :D

Lazarus.

Perełka, która zapisuje wszystko co napisałem w przeglądarce. Nie raz wysypał mi się Firefox albo serwer podczas wysyłania wiadomości. Z tym cudem to już nie problem. Hop siup i jest na nowo to, co straciłem. Może nie jest to program pocmocny przy grafice, ale przydaje się przy ogólnym delektowaniu się internetem.

Leechblock.

Dla takich nałogów jak ja dodatek niezbędny. Można sobie w nim ustawić jakie strony, w jakich godzinach mają być zablokowane. Można także zablokować możliwość zmieniania ustawień dla strony, gdy ta jest zablokowana (dla tych, którzy szybko wymiękają). Całość może i brzmi jak sadomasochizm, ale ważne, że działa! :D

Related Posts with Thumbnails